Jak dbać o okrągły ręcznik AroundMe Design? 0
Jak dbać o okrągły ręcznik AroundMe Design?

Najlepsza temperatura prania ręczników to 30°C. Wyższa temperatura mogłaby przyczynić się do uszkodzenia bawełny, nadruku i skrócić okres użytkowania ręcznika.

Unikaj prania ręczników z innymi tkaninami pozwoli to na zachowanie ich puszystości i jednocześnie pył z ręczników nie zabrudzi pranych z nimi rzeczy. Pylenie (z ręcznika opadają włókienka) jest zjawiskiem naturalnym, szczególnie dla nowych ręczników z wysokogatunkowej bawełny.

Proszki do prania gorzej się wypłukują dlatego zaleca się stosowanie płynów oraz żeli do prania.

Pierwsze pranie sprawi, że tkanina uzyska większą odporność na uszkodzenia. Pomoże również utrwalić kolory i uchronić ręcznik przed odbarwieniem. W tym celu zaleca się zastosowanie domowej receptury, która polega na dodaniu do pierwszego prania szklanki białego octu.

Najlepiej zostaw w bębnie pralki sporo wolnego miejsca, tak aby ręczniki nie były „ściśnięte”. Podczas prania wybieraj raczej tryb „pranie delikatne”. Dzięki temu ręczniki nie wygniotą się i nie utrącą puszystości.

Wirowanie nie jest raczej zalecane, ale jeśli się na nie zdecydujesz, pamiętaj, że ustawienie opcji wirowania na 400 obrotów to maksimum. Najlepiej wybierać jeszcze mniejszą ilość obrotów, gdyż to uchroni tkaninę przed zbytnim wygnieceniem.

Jeśli suszysz ręczniki w suszarce bębnowej nie nastawiaj najwyższej temperatury. Może ona zniszczyć materiał. Nastawiaj opcję suszenia na niskie temperatury. Staraj się nie suszyć ręczników w suszarce do samego końca, lepiej wyjąć je kiedy są jeszcze lekko wilgotne.

Czas suszenia należy skrócić do minimum, dlatego nie wkładaj do bębna więcej niż kilka ręczników na raz. Im dłużej suszysz ręczniki w suszarce tym większe jest prawdopodobieństwo, że zesztywnieją lub ich brzegi się pościągają.

Mokre, wilgotne ręczniki wyjęte z pralki trzeba obowiązkowo natychmiast rozwiesić, najlepiej równomiernie, tak aby tkanina nie była „ściśnięta”.

Jeżeli masz możliwość suszyć ręczniki na świeżym powietrzu, korzystaj z niej. Pamiętaj jednak, aby kolorowe ręczniki nie były wystawione na działanie promieni słonecznych zbyt długo, gdyż mogą spłowieć. Co więcej, jeśli będziesz suszyć je w cieniu ręczniki będą mniej szorstkie po praniu.

Jeżeli mimo wszystko zdecydujesz się na prasowanie ręczników pamiętaj, że temperatura żelazka nie powinna przekraczać 150 °C. Ręczniki najlepiej prasować albo przez lekko wilgotną tkaninę lub żelazkiem z nawilżaczem.


 

aby Twój okrągły ręcznik AroundMe Design był w pełni bezpieczny: 

 


 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl